Bramki płatnicze – bezpieczne i szybkie metody płatności

payment gateways

Konfigurując swój sklep, oprócz hostingu oraz oprogramowania, stajemy przed wyborem metody płatności. Jest to zdecydowanie jedna z najważniejszych decyzji, którą musi podjąć właściciel sklepu internetowego. Bezpieczeństwo i szybkość to kluczowe elementy aby płatności odbywały się bez zarzutu. Jaka metoda jest teraz na topie i klienci wręcz jej oczekują? Odpowiedzią na to pytanie są bramki płatnicze.

Czym są bramki płatnicze?

Bramki płatnicze – zapewniają płynne działanie płatności. Prowadzone przez wyspecjalizowane i firmy, które nazywa się operatorami bramek płatniczych. Bramki przechwytują i przekazują dane o płatności od klienta do autoryzacji, następnie przekazują klientowi akceptację/odrzucenie płatności. Weryfikacja danych karty klienta, w bramkach płatniczych, jest bezpieczna, zapewnia dostępność środków i umożliwia uzyskanie płatności. Służy jako interfejs między witryną sprzedawcy a jego agentem rozliczeniowym. Szyfruje poufne dane karty kredytowej, zapewniając bezpieczną transmisję informacji o kliencie do banku przejmującego za pośrednictwem akceptanta.

Bramka płatnicza – przebieg transakcji:

  1. Wybór metody płatności przez klienta
  2. Przekaz zaszyfrowanych danych do bramki płatności
  3. Przetwarzanie transakcji banku
  4. Walidacja środków na koncie klienta, przesłanie informacji do banku o zrealizowanej transakcji, przesłanie pieniędzy na konto sprzedawcy
Payments

Bramki płatnicze udostępniają płatności różnymi kanałami, są to m.in.: karty kredytowe, debetowe, szybkie przelewy, płatności mobilne, płatności SMS, Paypal oraz Blik. Najpopularniejszymi operatorami bramek na rynku polskim są: Przelewy24, PayU, TPay, Dotpay.

Decydując się na dostawcę płatności, warto zbadać poszczególne aspekty:

  • wymagane normy bezpieczeństwa
  • niezbędne certyfikaty
  • wysokości opłat – startowych, za wypłacenie pieniędzy z konta przejściowego na konto firmy, prowizje za transfery i przelewy
  • wsparcie techniczne
  • rodzaje obsługiwanych kanałów płatności

Podsumowanie

Wygoda i bezpieczeństwo to główne zalety bramek płatniczych, możemy wyróżnić również skrócenie czasu transakcji oraz dostępność bramek 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Chcąc liczyć się na rynku e-commerce warto zadbać o wdrożenie rozwiązania jakim są nowoczesne metody płatności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.