Dropshipping – co to takiego?

Dropshipping – co to takiego? To rosnąca w popularność forma sprzedaży internetowej. Jego unikalny charakter polega na tym, że właściciele sklepów internetowych oferują swoim klientom produkty, których nie posiadają w swoim magazynie a które znajdują się w magazynie dostawcy – hurtowni, producenta, dystrybutora. Sprzedawca odpowiedzialny jest za znalezienie klientów oraz przetwarzanie otrzymanych zamówień. W momencie sprzedaży produktu, występuje on w roli niejako pośrednika, przekazując zamówienie dostawcy – hurtowni, który wysyła produkt bezpośrednio do klienta.

Blaski Dropshippingu

Jedną z zalet Dropshippingu jest to, że hurtownie działające w tej formule przejmują magazynują towar oraz go wysyłają.
 • Bardzo łatwo i szybko możesz rozpocząć sprzedaż z wykorzystaniem Dropshippingu, nie wymaga to wielkiego wkładu finansowego. Jest to znacznie tańsze od prowadzenia sklepu stacjonarnego.
 • Otwierając sklep internetowy możesz uzyskać dostęp do tysięcy produktów.

Dropeo oferuje dostęp do atrakcyjnych produktów wielu dostawców.

 • Sprzedawca nie ponosi w Dropshippingu kosztów utrzymania magazynu, całą swoją uwagę może poświęcić na sprzedaż a hurtownia dropshipping na dostarczanie produktów.
 • Powiększenie oferty przez sprzedawcę nie wiąże się z dużymi kosztami. Wymaga to dodatkowego zaangażowania w działania marketingowe i sprzedaż, ale codzienna obsługa sklepu internetowego pozostaje na podobnym poziomie.
 • Elastyczna forma pracy – jako sprzedawca sam ustalasz zasady pracy i zarządzasz swoim czasem, potrzebny do tego jest tylko komputer.

Cienie dropshippingu

Dropeo posiada dobre jakościowo towary od wielu sprawdzonych hurtowni działających w formule Dropshippingu
 • Sprzedawca może spodziewać się niewielkiej marży, szczególnie na początku działalności.
 • Duża konkurencja w sytuacji, gdy te same hurtownie zaopatrują e Dropshippingu wiele sklepów internetowych. Największy zysk ze sprzedaży uzyskuje się wtedy z ilości sprzedanych produktów.

Dropeo zaopatruje wiele sklepów, ale produktów jest tyle, że każdy sklep może przygotować swoją unikalną ofertę.

 • Zamówienie Klienta realizowane z wielu hurtowni, może wiązać się z większymi kosztami przesyłki.
 • Poszczególne hurtownie dropshippingowe mogą mieć różne sposoby rozliczania się, co może być wyzwaniem dla sprzedawcy.

Dlatego warto pracować z multihurtowniami, Dropeo zapewnia proste i jednolite warunki współpracy.

 • Mała kontrola nad procesem dropshippingu. Sprzedawca nie widzi produktów, musi polegać na dostawcach, jeśli chodzi o jakość ich usług i dostępności produktów.
 • W przypadku problemów z wysyłką lub samym produktem, niezadowolony klient będzie zwracał się do sprzedawcy.

Dropeo skupia sprawdzone hurtownie i na bieżąco monitoruje jakość ich usług.


Dlaczego warto wybrać Dropeo?

Dropeo to innowacyjna platforma Dropshippingu. Dzięki Dropeo korzystasz z bogatego asortymentu wielu hurtowni, co pozwala zbudować atrakcyjną ofertę dla Twojego sklepu. Wybierasz pakiet z ilością produktów najbardziej odpowiadającą Twoim potrzebom – możesz go również odświeżać. Dzięki automatycznej integracji, oferta w Twoim sklepie będzie zawsze aktualna. Otrzymujesz dostęp do bardzo dobrej jakości zdjęć. Oszczędzasz swój czas i możesz skupić się na rozwijaniu swojego biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.