Dropshipping – czy mogę pracować w domu

W dzisiejszych czasach temat pracy w domu staje się coraz bardziej aktualny. Z jednej strony pojawiło się wiele nowych zawodów, których wykonywanie nie wymaga pracy w tradycyjnym biurze (np. związanych z rozwojem internetu, takich jak: copywriterów czy moderatorów dyskusji). Z drugiej strony duża część obowiązków w ramach tradycyjnych zawodów może być obecnie z powodzeniem wykonywana w domu. Dzieje się tak m.in. z powodu szybkiego rozwoju internetu oraz nowoczesnych form komunikowania się przez internet.

1. Jakiego rodzaju pracę można wykonywać z domu?

Oczywiście nie każdy zawód można wykonywać w ten sposób i nie w każdym zawodzie jest to optymalny sposób na najlepsze wyniki. Przykładem zawodu, który trudno połączyć z pracą w domu jest przedstawiciel handlowy. Działalność polegająca na sprzedaży przez internet może być natomiast prowadzona z domu i podobnie jak praca w tradycyjnym biurze przełożyć się na dobre wyniki. Dobrym przykładem może byc prowadzenie w domu sklepu internetowego na zasadzie Dropshippingu. Możesz wykonywać tę pracę prowadząc działalność gospodarczą lub tzw. działalność nierejestrową. Dropshipping posiada niezaprzeczalną zaletę: nie trzeba posiadać magazynu na towar, który sprzedajemy. Po nawiązaniu współpracy z hurtownią dropshippingową to właśnie ona wysyła produkty ze swojego magazynu do klientów, którzy złożą u ciebie zamówienie.

Hurtownie dropshippingowe magazynują towar, który sprzedajesz, jak również pakują go i wysyłają do klienta.

2. Zalety pracy z domu

Praca z domu ma bardzo wiele zalet, dużej części z nich nie uświadamiamy sobie na co dzień, ponieważ często, przyzwyczajeni do pracy w biurze, nie dopuszczamy do siebie myśli o możliwości pracy z domu:

  • Praca w domu to przede wszystkim oszczędność czasu. Nie musimy stać w korkach w drodze do pracy i z pracy, możemy spożytkować ten czas w bardziej odpowiedni dla nas sposób. Nie jesteśmy również narażeni na uczestnictwo w niezaplanowanych spotkaniach, jakie często zdarzają się w pracy, bo ktoś ma do nas sprawę niecierpiącą zwłoki. Możemy zatem ograniczyć ilość spotkań tylko do tych koniecznych, np. umawiając się na spotkanie biznesowe w mieście.
  • Praca z domu to również oszczędność środków. Nie musimy wynajmować biura, czego koszt nawet w mniej eksponowanych/popularnych dzielnicach może w początkowym okresie działalności nadszarpnąć poważnie nasz budżet.
  • Matki i ojcowie mogą pracować z domu i jednocześnie mieć pieczę nad swoimi dorastającymi dziećmi, które po powrocie ze szkoły musiałyby przez długie godziny przebywać w szkolnej świetlicy. Dzieci w wieku szkolnym nie wymagają ciągłej uwagi i przy odpowiedniej organizacji czasu taka praca z dzieckiem w domu jest możliwa.
  • Również matki bardzo małych dzieci mogą sobie pozwolić na pracę z domu, np zajmując się sprzedażą przez internet. Wymaga to jednak dużej elastyczności ze strony osoby pracującej i zależy w dużej mierze od ilości czasu, jaką dziecko przeznacza np. na sen. Przy małej ilości czasu praca w modelu dropshippingu ma szczególne znaczenie: dzięki automatyzacji procesów nie trzeba wybierać produktów manualnie, po ich wyborze na Dropeo.pl pojawiają się automatycznie w naszym sklepie. Proces wyboru produktów z wybranej hurtowni działającej na zasadzie Dropshippingu (więcej o Dropshippingu tutaj:), jak i zamawiania oraz wysyłki – wszystko odbywa się automatycznie.
  • Praca w domu to też wygoda. Możemy dostosować wygląd naszego „biura” do naszych potrzeb, jak również pracować w takich warunkach, jakie nam odpowiadają: np. w całkowitej ciszy lub przy głośnej muzyce. Nie obowiązuje nas również dress code i możemy pozostać w ubraniu, jakie preferujemy na co dzień.

3. Wady pracy z domu

Wad pracy w domu nie ma wiele, a ich negatywną rolę możemy przy odrobinie dobrych chęci znacznie zmniejszyć:

  • osobom towarzyskim może brakować bezpośredniego kontaktu z ludźmi. Dużą rolę w zmniejszeniu tego uczucia, odegrać mogą komunikatory internetowe z całym szeregiem przydatnych funkcji, które rozwinęły się bardzo w ciągu ostatnich kilku lat.
  • jedną z wad pracy w domu jest na pewno duża ilość czynników rozpraszających. Jednym z nich może być stojąca niedaleko od miejsca pracy lodówka – osoby lubiące jeść będą musiały wykazać dużą siłę woli, aby zbyt często do niej nie zaglądać. Osoby w sposób pedantyczny ustosunkowane do sprzątania mogą mieć problem z powstrzymaniem się od czyszczenia i polerowania nieidealnie czystych powierzchni. Sytuacje te nie muszą być jednak powodem do rezygnacji z pomysłu pracy w domu.
Prowadzenie sklepu internetowego w modelu dropshippingu sprzyja osobom chcącym pracować z domu.

4. Jak przygotować się do decyzji o pracy z domu?

Przed decyzją o podjęciu pracy z domu, powinniśmy na pewno zastanowić się nad tym, czy może ona być wykonywana w ten sposób bez wpływu na jej jakość i wyniki. Jeśli uznamy, że korzyści przewyższą niedogodności – a w przypadku Dropshippingu tak jest – nie powinniśmy mieć nadmiernych obaw. A pozytywne nastawienie i samodyscyplina będą w tym przypadku naszymi sojusznikami.

One thought on “Dropshipping – czy mogę pracować w domu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.