Jak być bardziej efektywnym w pracy?

1. Bądź proaktywny, nie reaktywny. Osoby proaktywne koncentrują swoje wysiłki na kwestiach, które mogą zmienić, podczas gdy osoby reaktywne, zanadto kierujące się emocjami wywołanymi w skutek intensywnego reagowania na bodźce, koncentrują swoje wysiłki na obszarach życia nad którymi nie mają kontroli. Jak zacząć – przede wszystkim przestrzegaj obietnic dawanych samemu sobie i innym. Stawiaj sobie cele – zacznij od tych najdrobniejszych, z czasem zaczniesz obierać nieco większe. Nabierzesz wiatru w żagle i poczujesz jak smakuje wzięcie odpowiedzialności za własne sprawy, który to termin właśnie stoi za słowem proaktywność.

2. Organizacja podstawą skutecznego działania! Planuj. Nie musisz w tym celu kupować najdroższego na rynku organizera w skórzanej obwalucie, bądź ściągać ,,aplikacji roku” za którą musiałbyś uiszczać miesięcznie niekoniecznie małą opłatę. Wystarczy notatnik w Twoim telefonie albo zeszyt i długopis. Niektórzy preferują zwykłe białe kartki A4 bądź małe karteczki samoprzylepne. Decyzja należy do Ciebie! Najprzyjemniejszym elementem jest tutaj skreślanie zadań, obiekt na którym skreślasz niekoniecznie jest najważniejszy, chyba że jesteś estetą.

3. Pamiętaj o priorytetyzacji zadań, wypisz je w kolejności od najważniejszego do najmniej ważnego. Jeśli nie uda ci się danego dnia wykonać wszystkich zadań to świat się nie zawali, warto jednak wspomnieć w tym miejscu, że lista zadań na dany dzień nie powinna być zbyt ambitna, czyli niemal nieosiągalna do wykonania w ciągu jednego dnia.

4. Zlecaj prace, których nie jesteś w stanie wykonać sam lub takie które z trudem jesteś w stanie wykonać sam. Jeśli jesteś początkującym dropshipperem i twój budżet nie pozwala ci na zlecanie zadań poproś o pomoc.

5. Rób sobie przerwy, nie są one oznaką lenistwa, wręcz przeciwnie – mogą wpłynąć zbawiennie na twoją efektywność. Zrób sobie przerwę na twoją ulubioną herbatę, posłuchaj śpiewu ptaków, pobaw się z psem, wyjdź na spacer, poczytaj książkę. Co najważniejsze – postaraj się w chwili relaksu nie myśleć o kolejnych zadaniach, które masz wykonać danego dnia lub o tych, które już wykonałeś.

6. Korzystaj ze szkoleń dropshippingowych i seminariów, tych na żywo i tych online. Raz jeszcze, jeśli jesteś początkującym dropshipperem i twój budżet jest ograniczony – korzystaj z tych które są darmowe. Jest ich bez liku. Nauka, poszerzanie wiedzy i umiejętności jest kluczem do rozwoju i sukcesu.

7. Rób tylko jedną rzecz w danym czasie, łapanie kilku srok za ogon kończy się najczęściej nieukończeniem żadnego projektu w czasie jaki sobie na taki projekt zaplanowałeś

8. Jeśli założyłeś sobie określone godziny pracy i zbliża się ich koniec a ty czujesz, że idzie ci danego dnia nadzwyczaj dobrze – kontynuuj prace. Jeśli natomiast danego dnia praca idzie ci nad wyraz mozolnie, masz poważne problemy z koncentracją, a przełożenie zadania/zadań na kolejny dzień jest możliwe – tak zrób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.