Responsive web design

Praktycznie każdy z nas posiada telefon komórkowy z dostępem do internetu. Coraz więcej telewizorów posiada opcję surfowania po sieci. Tworząc stronę internetową mam pewność, że będzie ona osiągalna bądź czytelna dla użytkowników tych urządzeń? Wykorzystując responsive web design – odpowiedź brzmi tak.

Czytelność strony zależeć będzie od sposobu projektowania strony internetowej. Responsive web design (RWD) jest strukturą dostosowaną do każdego urządzenia, poprzez samoczynne dostosowanie się układu strony do rozmiaru okna przeglądarki. W rezultacie otrzymasz efekt zbliżony wizualnie do tego jaki wyświetla się w przeglądarce na komputerze osobistym. Umożliwia łatwy i wygodny sposób poruszania się po stronie internetowej na każdym urządzeniu.

Jeśli posiadasz sklep internetowy na pewno zależy Ci na tym aby klienci mogli kupować Twoje produkty bez względu na to w jakim miejscu aktualnie się znajdują. Decydując się na responsive web design korzyści płyną po obu stronach. Klient chcąc zakupić Twój przedmiot nie będzie musiał męczyć się z przybliżaniem Twojej witryny, oddalaniem jej bądź uciążliwym klikaniem w małe ikony. Umożliwi mu wygodny sposób kupowania oraz przeglądania Twoich ofert. Responsywność to nie tylko proces wyświetlania strony. Dzięki niej Twoja strona stanie się atrakcyjniejsza dla wyszukiwarki Google co w rezultacie przyczyni się do lepszego pozycjonowania. RWD umożliwia wykorzystanie tylko jednej strony WWW. Bez responsywności jeśli chciałbyś aby Twoja strona była czytelna dla każdego urządzenia, musiałbyś stworzyć parę kopii swojej strony dostosowując je do każdego z nich, strony te miałyby różne linki do witryn. Skoro mowa o linkach, strony responsywne wykorzystują hiperłącza, które umożliwiają za pomocą jednego kliknięcia wejść w podany na stronie link bądź zadzwonić pod podany numer telefonu.

Będąc przedsiębiorcą, zakładając swoją stronę internetową, koniecznie rozważ opcję responsive web design. Technologia wciąż postępuje, a wraz z nią urządzenia, na których operujemy każdego dnia. Warto zadbać o to aby ułatwić korzystanie z nich i wygodę dla każdego użytkownika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.